Zdraví

Bambusový čaj - pro duševní pohodu i potenci

04.11 2015|Bylinky
Bambusový čaj - pro duševní pohodu i potenci

Pokud milujete čínskou kuchyni, určitě si rádi dopřejete i bambusové výhonky. Věděli jste, že kromě bambusových výhonků se konzumují také bambusové lístky, které se spolu s bambusovými kličky i samotným bambusem řadí mezi superpotraviny? Pokud ne, tak vám tuto rostlinu rádi představíme a ukážeme vám všechny jejich benefity pro zdraví.

Bambusové lístky a jejich vliv na zdraví

Bambusové lístky, ze kterých se připravuje čaj, jsou známé hlavně v Asii. V poslední době se však tento trend přesouvá i do Evropy. Bambus obsahuje aminokyseliny tyrosin, arginin, histidin a leusin. Tyrosin ovlivňuje řadu fyziologických funkcí v organismu. Je základním stavebním kamenem mnoha hormonů, včetně hormonu štítné žlázy, hormonu štěstí – dopaminu a pigmentu melaninu.

Arginin napomáhá uvolňováním oxidu dusnatého prokrvení oběhového systému a jeho zásobování kyslíkem a navíc udržuje cévy pružné. Oxid dusnatý reguluje krevní tlak, zabraňuje tvorbě trombocytů a předchází ucpávání cév. Tento poznatek byl v roce 1998 oceněn Nobelovou cenou za medicínu.

Arginin se podává při kardiovaskulárních chorobách, aminokyselina přispívá k uvolňování inzulínu a podává se při diabetu typu 2. Je vhodným prostředkem pro zvyšování plodnosti, erekce a potence. Bambus též napomáhá vylučování jedovatých látek z těla.

V bambusových lístcích jsou obsaženy flavinoidy, které působí jako antioxidant a chrání tělové buňky. Bambus obsahuje také vysoké množství kyseliny křemičité, díky čemuž působí velmi blahodárně na pokožku. Udržuje ji vláčnou, chrání ji před plísněmi, bakteriemi a posiluje kožní vazivo.

Asiaté čaj z bambusových lístků oceňují hlavně kvůli jeho silným antibakteriálním účinkům. Mimo to snižuje hladinu cholesterolu, podporuje trávení, napomáhá hubnutí a odvodňuje. Bambusové listy jsou bohaté na draslík, železo a vitamín C. Neobsahují tein, díky čemuž je čaj vhodný i pro děti. Vzhledem k tomu, že se v lístcích koncentruje dostatek ovocného cukru, je chutný i bez slazení, což ocení hlavně diabetici. Bambusové lístky vám pomohou překonat návaly vlčího hladu a chuť na sladkosti.

Příprava čaje z bambusových lístků

Na bambusový čaj je potřeba používat jen skutečně mladé lístky. Jeden šálek čaje připravíte z jedné čajové lžičky bambusových lístků, které zalijete horkou vodou. Podle chuti můžete luhovat od 15 vteřin do 12 minut. Čaj můžete připravit o z druhého nebo třetího luhování. Doporučená denní dávka je jeden litr.

Autor: Jad

Bambusový čaj - pro duševní pohodu i potenci. Čaj z bambusových lístků je vynikajícím prostředkem pro zdraví. Bambusový čaj pomáhá k lepší potenci i duševní pohodě
Zdravá výživa

 305 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Alena|07.07 2018 02:45
Dobre
Odpovědět
 1 
Martina|29.11 2020 11:38
na tohle a erekci používame přípravky, které si kupujeme na ekondomy. Hlavně na tu erekci. Pak nám krásně stojí celou noc :
Odpovědět
 0