Zdraví

10 bylinek vhodných na hubnutí

03.02 2017|Dieta
10 bylinek vhodných na hubnutí

Přidáním bylinek a koření do vašeho jídla prospějete nejen chuti, ale i vašemu zdraví a hubnutí. Bylinky jsou jedním ze skvělých způsobů, jak hubnout lépe a rychleji. Zdravé zdraví pro vás připravilo seznam 10 bylinek, které podporují hubnutí.

1. Ženšen

Ženšen je ceněn pro svou schopnost zvyšovat energetickou hladinu a rychlost metabolismu. Jedna studie provedena na diabetických myších ukázala, že extrakt z ženšenu měl vliv na zlepšení citlivosti na inzulín a také na významnou ztrátu hmotnosti po dobu 12 dnů. Kromě toho ženšen působí na oběhový systém, na centrální nervovou soustavu, na soustavu žláz s vnitřní sekrecí nebo imunitní systém. Adaptogenní efekt ženšenu je přisuzován změnám v absorpci kyslíku tkáněmi a přechodné změně v metabolismu cukrů a tuků. Výzkumy také poukázaly na to, že po užívání ženšenu se u mužů zlepšily sexuální funkce podobně jako při používání viagry.

2. Kajenský pepř

Kapsaicin je sloučenina, která dodává kajenskému pepři jeho horkost. Přispívá k redukci tělesné hmotnosti, protože povzbuzuje spalování cukrů a tuků. Snižuje kalorický příjem, stimuluje kalorický výdej a podporuje prohřátí organismu. Kapsaicin je termogenní látka, která může dočasně zvýšit termogenezi v těle, což napomáhá spalování tuků. Výzkum naznačuje, že spalování termogenní složky může zvýšit schopnost metabolismu až o 5 % a zvýšit schopnost spalování tuků až o 16 %. Kajenský pepř působí mimo jiné jako antioxidant, chrání tkáně před oxidačním poškozením.

3. Skořice

Toto koření může také zvýšit schopnost vašeho metabolismu. Navíc má příznivé účinky na regulaci krevního cukru, takže je to ideální koření pro lidi s cukrovkou. Skořice významně snižuje hladinu cukru v krvi, triglyceridy, špatný cholesterol a celkový cholesterol u lidí s cukrovkou typu 2. Skořice může být používána k očistě střev od parazitů a nežádoucích mikroorganizmů. V čistějších střevech dochází k lepšímu vstřebávání živin a k dokonalejšímu trávení jídla, přičemž se tělo zároveň efektivněji zbavuje škodlivých látek.

4. Černý pepř

Černý pepř obsahuje látku zvanou piperin, což mu dává nejen jeho štiplavou chuť, ale také schopnost blokovat tvorbu nových tukových buněk. Když jej zkombinujete s kapsaicinem a dalšími látkami, dokáže černý pepř spálit tolik kalorií, jako při 20 minutách chůze.

5. Pampelišky

Každá část pampelišky je jedlá a plná výživy. A protože pampelišky pomáhají zpomalit trávení, můžete se cítit delší dobu plní, díky čemuž si můžete udržet zdravou váhu. Pampelišky mají antioxidační vlastnosti a obsahují hořké krystalické látky zvané Taraxacin a Taracerin a sloučeniny inulin a levulin. Mimo to jsou plné vlákniny, obsahují beta-karoten, vitamín K1 a minerální látky. Pampelišky mají schopnost normalizovat hladinu cukru v krvi a cholesterol, díky čemuž čistí játra.

6. Hořčice

Hořčice ve skutečnosti patří spolu s brokolicí, zelím a růžičkovou kapustou do rodu brukvovité zeleniny. Bylo prokázáno, že semena hořčice dokáží zvýšit rychlost metabolismu o 25 %, což znamená, že bude efektivněji spalovat kalorie a podpoří hubnutí. Jen 3/5 lžičky hořčičných semínek denně vám mohou pomoci spálit 45 kalorií za hodinu navíc.

7. Kurkuma

Pokud máte rádi kari, pak budete mít pravděpodobně rádi i kurkumu, protože tohle žluto-oranžové koření je základem mnoha kari pokrmů. Kurkumin, jedna z nejvíce sledovaných látek kurkumy, snižuje tvorbu tukové tkáně, díky čemuž snižuje tělesný tuk. Kurkumin může být také vhodný pro léčbu a prevenci s obezitou.

8. Zázvor

Zázvor je další koření se zahřívacími účinky, které má protizánětlivé vlastnosti a dokáže uvolnit a uklidnit střevní trakt. Výzkum také naznačuje, že zázvor může mít termogenní vlastnosti, které pomáhají zrychlit metabolismus, stejně jako potlačit chuť k jídlu, díky čemuž se stává potenciálním pomocníkem při hubnutí.

9. Kardamon

Kardamon je aromatické koření s pikantně sladkou chutí a řadí se k dalším termogenním bylinkám, které se hodí k hubnutí. Kardamon dokáže zvýšit váš metabolismus a má schopnost spalovat tuk. Kardamon se používá v Ajurvédě, starobylém indickém systému medicíny.

10. Kmín

Kmín je užitečný na trvávení a dodá vám energii. Dokáže zlepšit kontrolu glykémie u lidí s diabetem typu 2. Koření má dlouhou medicínskou historii. Bylo rovněž zjištěno, že působí na zlepšení paměti a má silné antistresové schopnosti.


Autor: Jad

10 bylinek vhodných na hubnutí. Hubnete a hledáte podporu? Zkuste bylinky. Máme pro vás 10 bylinek, které jsou vhodné na hubnutí. Hubnutí s bylinkami je
Zdravá výživa

 304 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ