Zdraví

33 tipů, jak nejlépe zhubnout

27.10 2015|Dieta
33 tipů, jak nejlépe zhubnout

Ptáte se, jak nejlépe zhubnout? Zbavit se nepříjemných kil je složitý i jednoduchý proces zároveň. V tom smyslu, že se vydáváte na dlouhou cestu s řadou překážek. Nicméně vysněná štíhlá postava a pevné zdraví za to určitě stojí. Čím více toho budete vědět o jednoduchých pravidlech, tím rychlejší váš proces hubnutí bude.

Následujících 33 tipů vám pomůže zlepšit zdraví a zbavit se nadváhy1. Nastavte si jasný cíl

Váš cíl hubnutí by neměl být příliš ambiciózní. Nejlepší je stanovit si menší, přechodné cíle, jejichž dosažení vás bude motivovat k novým výsledkům a vítězstvím.

2. Pití čaje

Je to podivná rada, ale pravdivá. Nedávné studie ukázaly, že ti, kteří pravidelně pijí zelený, černý nebo bílý čaj, dokáží lépe zhubnout.

3. Jezte více zeleniny

Zelenina obsahuje velké množství rostlinných vláken, což je prospěšné pro zdraví i svaly. Kromě toho, zelenina vařená v páře neobsahuje prakticky žádné kalorie.

4. Jezte více ovoce

Chcete-li zhubnout, je lepší jíst ovoce jen do 15 hodiny odpoledne. Ovoce obsahuje velké množství vitamínu a ty nejužitečnější cukry, které jsou rozumnou alternativou k cukrovinkám.

5. Zaveďte intervalový trénink

Na spalování tuků není nic lepšího, než intervalový trénink. Intervalový trénink je druh tělesné aktivity, která zahrnuje krátké intenzivní fyzicky náročné výkony. Vysoká intenzita se střídá v intervalech s odpočinkovou částí, která může zahrnovat úplný odpočinek a/nebo nižší intenzitu aktivity.

6. Cvičte intenzivně

K tomu, aby vaše tělo začalo spalovat tuk a vy jste začali hubnout, je potřeba provádět cvičení v určitém tempu. Při nízké intenzitě cvičení bohužel tuky nespálíte.

Cvičte


7. Dejte si rybí tuk

Ačkoliv není rybí tuk žádná pochoutka, tento přírodní olej je pro lidský organismus velmi užitečný. A co je pro nás hlavní, pomáhá nastartovat spalovací proces, který vede k hubnutí.

8. Monitorujte sacharidy ve vašem těle

Samozřejmě, že je nemožné, abyste se vzdali sacharidů. Jsou stejně důležité jako proteiny. Je však třeba odstranit jednoduché sacharidy. Sacharidy jsou ideální na snídaní a oběd. V případě, že máte v plánu intenzivní den, dejte si ovesné vločky. Pokud plánujete méně intenzivní den, tak byste měli snížit příjem uhlohydrátů.

9. Jezte více bílkovin

Bílkoviny jsou výborné v tom, že se neukládají v podobě tukových zásob a jsou stavebním materiálem pro svaly. S nedostatkem bílkovin v těle nemůžete vybudovat pevné a funkční svalstvo.

10. Pijte hodně vody

Pití vody je jedno z nejdůležitějších pravidel při hubnutí. Denně byste měli vypít mezi 1,5 až 2 litry tekutiny. Ideálně, když je to voda. Den můžete začít sklenicí vody s citronem. Tato kombinace vyvolává start metabolických procesů v těle.

Pijte vodu


11. Do salátů přidávejte fazole

Fazole jsou chutné a dodají našemu tělu okamžitou dávku vlákniny, vitamínů a minerálů, které naše tělo tolik potřebuje. Dávejte je kam můžete. Ideální jsou saláty.

12. Pište si potravinový deník

Potravinový deník není jen disciplína, ale také nám pomáhá pochopit, které potraviny jsou pro nás dobré, a které bychom ze svého jídelničku měli vyloučit.

13. Dejte si pozor na porce a frekvenci

Vaše porce by měly být malé. Nejlepší variantou je jíst malé porce co 2 až 3 hodiny. Jezte pomalu, ať má váš žaludek čas vyslat signál do mozku o tom, že už jste najezeni.

14. Jezte vejce

Studie ukázaly, že vejce jsou bohaté na vitamíny a bílkoviny. Je důležité si uvědomit, že denní konzumace vajec není úplně dobrá, ale když si vejce dopřejete 2 až 3 krát za týden, tak se nic nestane.

15. Nevynechávejte snídani

Snídaně je to nejdůležitější jídlo a mělo by být syté. Vyberte si z komplexních sacharidů nebo vejce. Tyto potraviny vás nabijí energií a temperamentem.

Snídaně je základ


16. Hýbejte se více

Bez ohledu na to, jaká je vaše práce, se musíte více hýbat. Hledejte příležitost všude. Hlavní je zůstat v pohybu. Choďte více pěšky. Udělejte si v polední pauze krátkou rozcvičku. Zatančete si.

17. Zapomeňte na výtah

Nejjednodušší způsob, jak se více hýbat, je připomenout si existenci schodů a zapomenout na výtah. Toto jednoduché pravidlo pomůže posílit váš kardiovaskulární systém a zlepší váš celkový zdravotní stav. Chození do schodů má však mnohem více výhod.

18. Nechoďte nakupovat hladoví

Je všeobecně známo, že když jdete do obchodu s prázdným žaludkem, nakoupíte příliš mnoho. Před nákupem se proto dobře najezte. Ještě lepší varianta je nakupovat s nákupním seznamem.

19. Zapomeňte na smažení

Pokud se chcete rozloučit s nadváhou, měli byste smažení říct kategoricky „NE“. Vařte, pečte, duste, ale na smažení zapomeňte.

20. Dejte si pauzu od kávy

Život bez kávy může chránit váš rozpočet, ale i štíhlý pas. Pokud se kávy nemůžete vzdát, vyměňte ji alespoň za černou kávu bez cukru a mléka. Pro odvážlivce je tady melta. A věřte, vůbec není chuťově špatná.

21. Grilujte

Grilování je chutný způsob přípravy potravin. Při grilování se zelenina i maso připravují ve vlastní šťávě, a tak nevyžadují žádný olej, což znamená, že ani žádné kalorie.

Grilování


22. Dopřejte si ovesné vločky

Ovesné vločky jsou velmi užitečným dietním produktem. Měli byste jim při hubnutí věnovat zvláštní pozornost. Ovesné vločky zlepšují trávení, zmírňují stres a vyživují tělo vitamíny a minerály.

23. Vynechte dezert

Někdy si malou čokoládu nebo oblíbený dezert samozřejmě můžete dopřát. Mělo by to však být v dopoledních hodinách a v malém množství.

24. Smějte se

Úsměv je cestou ke šťastnému životu a štíhlému tělu. Vědci zjistili, že smích prodlužuje životnost a napomáhá spalování přebytečných kalorií. Deset až patnáct minut smíchu vám může spálit 10 až 40 kalorií. Smích má navíc řadu léčebných schopností.

25. Nemluvte u stolu

Pokud si rádi povídáte, tak u jídelního stolu by to být rozhodně nemělo. Vaše pozornost je při konverzaci rozříštěna a nesoustředíte se na jídlo. V důsledku toho riskujete, že sníte více, než je potřeba.

26. Zapomeňte na fastfood

Fast food je nepřítel číslo jedna. Zapomeňte na něj, i když zrovna nehubnete.

27. Zamilujte si turistiku

Všechno vaše sportovní úsilí může přijít vniveč, pokud se nepohybujete i mimo hodiny v posilovně. Na to je ideální turistika. Menší procházka denně ve správný okamžik dokáže zázraky. Vaše buňky dostanou potřebný kyslík a váš celkový zdravotní stav se zlepší. Navíc, díky turistice poznáte místa, o kterých se vám ani nesnilo.

Turistika


28. Zapomeňte na bufet

U bufetu i nejrozumnější lidé ztrácejí rozum – bez omezení se snaží vyzkoušet všechny druhy jídel a výsledek je pak zcela jasný. Raději se mu vyhněte.

29. Jezte v menších porcích

Velmi účinný způsob, jak oklamat své tělo, je jíst z malých talířků. Vaše porce budou malé, ale váš mozek poté, co uvidí prázdný talíř, bude mít pocit, že má dost.

30. Vyberte si užitečné občerstvení

Občerstvení je důležitou součástí hubnutí. Mějte vždy po ruce něco na zub. Vybírejte však tak, aby to bylo v souladu s dietou. Připravte si zdravý ovocný koktejl, domácí musli tyčinku nebo ovocný salát.

31. Foťte se častěji

Dělejte si pravidelně fotografie vašeho těla. Bude pro vás jednodušší sledovat rozdíl. Navíc to může působit jako skvělý motivátor.

32. Nebojte se chyb

Nikdo neslibuje, že to bude snadné. Pokud jste vynechali nějaký ten trenink nebo jen stále nevidíte výsledky svého úsilí, nezoufejte. Hlavní věc je věřit v sebe i své síly. Jedna malá chyba vás nesmí ve vašem úsilí zastavit.

33. Najděte si nové přátelé

Mnohem lépe se hubne ve společnosti stejně smýšlejících lidí. Společně můžete chodit do posilovny, vařit zdravé jídlo, sdílet novinky ze světa fitness a vzájemně se podporovat.

Autor: Jil

Jak zhubnout - 33 tipů, jak nejlépe zhubnout. Návody, jak nejlépe a nejrychleji zhubnout přírodní cestou. 33 typů které vám poradí, jak nejlépe zhubnout.
Zdravá výživa

 311 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ