10 léčivých bylinek na astma
Medvědí česnek
5 druhů koření, které posílí váš imunitní systém
10 léčivých účinků kopřivy a způsoby, jak ji používat
10 bylinek pro zdraví žen
12 léčivých účinků kurkumy
18 léčivých účinků zázvoru
10 léčivých účinků rozmarýnu
9 úžasných účinků květu černého bezu
Medvědí česnek
5 druhů koření, které posílí váš imunitní systém
10 léčivých účinků kopřivy a způsoby, jak ji používat
10 bylinek pro zdraví žen
12 léčivých účinků kurkumy
18 léčivých účinků zázvoru
10 léčivých účinků rozmarýnu
9 úžasných účinků květu černého bezu
10 léčivých bylinek na astma
Astma je respirační onemocnění charakterizované jako epizodické zúžení a zánět průdušek. Astma může být akutní i chronické a trápit může dospělé i děti.
K astmatickým záchvatům dochází, když se do proudu vzduchu přicházejícího do plic dostane překážka. Nejčastějším spouštěčem jsou alergie, znečištění ovzduší, studený vzduch, vlhkost, respirační infekce, silné emoce, stres, fyzická aktivita, siřičitany, konzervační látky v některých potravinách a některé léky.
Přesná příčina astmatu není známa, ale riziko jeho vzniku zvyšuje celá řada faktorů, od genetiky, přes různé alergie, až po obezitu a nadměrné kouření. Mezi běžné příznaky astmatu patří dušnost, kašel, tlak na hrudi a potíže s dýcháním. Příznaky astmatu mohou astmatici ovládat změnami životního stylu, dietou, léky i bylinky. Zdravé zdraví pro vás dnes připravilo 10 bylinek, které mohou pomoci jak při léčbě astmatu, tak při prevenci astmatických záchvatů.
Pokud trpíte astmatem, pijte 2 až 3 šálky čaje s oreganem denně. Čaj připravíte svařením tří lžiček oregana v šálku horké vody po dobu 5 až 10 minut. Čaj na astma z oregana můžete osladit medem. Používat můžete i šťávu získanou z čerstvého oregana. Jedna polévková lžíce šťávy denně uleví od příznaků astmatu a chronického kašle.
Astmatikům je doporučováno pít 2 až 3 šálky zázvorového čaje denně. Další možností je smíchání zázvorové šťávy s granatovými jablky a medem. Této směsi je třeba konzumovat jednu lžičku, 3 krát denně.
Uvařte 2 až 3 stroužky česneku v 1/4 šálku mléka. Nechte vychladnout a pijte jednou denně. Alternativou je jíst 2 stroužky česneku s nefiltrovaným jablečným octem a medem každé ráno před snídaní. Další možností je jíst 1-2 drcené stroužky česneku denně k posílení imunity a prevenci astmatických záchvatů.
Do hrnce přidejte 2 lžičky vnitřní kůry jilmu a 2 šálky vařící vody. Přikryjte a zvolna vařte 5 minut. Podle chuti můžete přidat med. Čaj pijte dvakrát denně. V lékárnách jsou dostupné i pastilky s jilmem.
Přidejte 2 lžíce kořene lékořice v prášku do šálku horké vody. Přikryjte a nechte louhovat 10 minut. Přidejte med a pijte jednou denně. Lékořice není vhodná pro ty, kteří mají diabetes, vysoký krevní tlak, onemocnění nadledvin nebo jater.
Smíchejte jednu lžičku kurkumy v prášku s šálkem mléka a vařte. Po vychladnutí pijte dvakrát denně.
snížit zánět a bojovat s infekcemi. Kromě toho obsahuje vitamín C, který posiluje imunitní systém.
Do hrnce přidejte 2 lžičky sušené citronové trávy, 2 šálky vody, 1/2 lžičky strouhaného zázvoru a malý kousek skořice. Přiveďte k varu a duste 5 až 10 minut. Pijte jednou denně.
Přidejte jednu polévkou lžíci sušeného kořene kopřivy do jednoho šálku horké vody a nechte louhovat 5 minut. Můžete ochutit medem. Když trpíte astmatem, pijte čaj několikrát denně. Kopřiva nemusí být vhodná pro těhotné ženy a malé děti.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vše o astma
Autor: Jad
Přesná příčina astmatu není známa, ale riziko jeho vzniku zvyšuje celá řada faktorů, od genetiky, přes různé alergie, až po obezitu a nadměrné kouření. Mezi běžné příznaky astmatu patří dušnost, kašel, tlak na hrudi a potíže s dýcháním. Příznaky astmatu mohou astmatici ovládat změnami životního stylu, dietou, léky i bylinky. Zdravé zdraví pro vás dnes připravilo 10 bylinek, které mohou pomoci jak při léčbě astmatu, tak při prevenci astmatických záchvatů.
1. Oregano
Oregano je velmi silná bylina pro léčbu astmatu. Má protizánětlivé účinky, obsahuje karvakrol, flavonoidy a trepeny, které čistí plíce. Tato rostlina může snížit zánět dýchacích cest a průdušek, a tím zajišťuje úlevu od příznaků astmatu.Pokud trpíte astmatem, pijte 2 až 3 šálky čaje s oreganem denně. Čaj připravíte svařením tří lžiček oregana v šálku horké vody po dobu 5 až 10 minut. Čaj na astma z oregana můžete osladit medem. Používat můžete i šťávu získanou z čerstvého oregana. Jedna polévková lžíce šťávy denně uleví od příznaků astmatu a chronického kašle.
Oregano
2. Ginkgo biloba
Ginkgo biloba obsahuje antihistaminika a má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají při léčbě astmatu. Studie z roku 2007, zveřejněna v časopise Journal of Huazhong Univerzity of Science and Technology, zjistila, že extrakty z této byliny pomohly snížit infiltraci zánětlivých buněk v dýchacích cestách astmatiků a snížit zánět dýchacích cest. Ginkgo biloba je běžně dostupná v různých variantách. Ginkgo biloba by se neměla kombinovat s některými léky, proto se před používáním této rostliny poraďte se svým lékařem.Ginkgo biloba
3. Zázvor
Další známá bylina používána při léčbě astmatu je zázvor. Zázvor má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají snížit zánět dýchacích cest a inhibují kontrakce dýchacích cest. Podle studie prezentované na mezinárodní americké konferenci Thoracic Society 2013, může zázvor pomoci uvolnit hladké svalové tkáně v dýchacích cestách, které jsou sevřeny v průběhu astmatických záchvatů.Astmatikům je doporučováno pít 2 až 3 šálky zázvorového čaje denně. Další možností je smíchání zázvorové šťávy s granatovými jablky a medem. Této směsi je třeba konzumovat jednu lžičku, 3 krát denně.
Zázvor
4. Česnek
Podle tradiční čínské medicíny je česnek populární bylina, která se používá k léčbě astmatu. Jeho protizánětlivé vlastnosti pomáhají uvolňovat zácpu v plicích. Navíc, jeho antibiotické a antivirové vlastnosti pomáhají posilovat imunitu a bojovat s infekcemi, které mohou vyvolat astma.Uvařte 2 až 3 stroužky česneku v 1/4 šálku mléka. Nechte vychladnout a pijte jednou denně. Alternativou je jíst 2 stroužky česneku s nefiltrovaným jablečným octem a medem každé ráno před snídaní. Další možností je jíst 1-2 drcené stroužky česneku denně k posílení imunity a prevenci astmatických záchvatů.
Česnek
5. Jilm
Jilm je další účinná bylina k léčbě astmatu. Má protizánětlivé účinky, které pomáhají rozpouštět tenký hlen, který ucpává dýchací cesty. Také poskytuje úlevu od kašle a sevřeného hrudníku. Kromě astmatu může pomoci léčit zánět průdušek, bolesti v krku a kašel.Do hrnce přidejte 2 lžičky vnitřní kůry jilmu a 2 šálky vařící vody. Přikryjte a zvolna vařte 5 minut. Podle chuti můžete přidat med. Čaj pijte dvakrát denně. V lékárnách jsou dostupné i pastilky s jilmem.
Jilm
6. Lékořice
Bylinka jménem lékořice je dalším přírodním lékem proti astmatu. Lékořice má protizánětlivý účinek na plíce, který pomáhá snižovat zánět průdušek, uklidňovat dýchací cesty a obnovovat normální dýchání. Mimo to stimuluje imunitní systém.Přidejte 2 lžíce kořene lékořice v prášku do šálku horké vody. Přikryjte a nechte louhovat 10 minut. Přidejte med a pijte jednou denně. Lékořice není vhodná pro ty, kteří mají diabetes, vysoký krevní tlak, onemocnění nadledvin nebo jater.
Lékořice
7. Kurkuma
Kurkuma je silná bylina, která dokáže zabránit astmatickým záchvatům i alergiím. Obsahuje účinnou látku kurkumin, který je silným antioxidantem a působí protizánětlivě, díky čemuž pomáhá v boji proti příznakům astmatu.Smíchejte jednu lžičku kurkumy v prášku s šálkem mléka a vařte. Po vychladnutí pijte dvakrát denně.
Kurkuma
8. Citronová tráva
Citronová šťáva je často používaná k léčbě astmatu, kašle a respiračních onemocnění v tradiční medicíně. Má protizánětlivé, antibakteriální a protiplíšňové vlastnosti, které pomáhajísnížit zánět a bojovat s infekcemi. Kromě toho obsahuje vitamín C, který posiluje imunitní systém.
Do hrnce přidejte 2 lžičky sušené citronové trávy, 2 šálky vody, 1/2 lžičky strouhaného zázvoru a malý kousek skořice. Přiveďte k varu a duste 5 až 10 minut. Pijte jednou denně.
Citronová tráva
9. Kopřiva
Kopřiva je výborná bylina na léčbu alergií souvisejících s astmatem. Tato bylina obsahuje přírodní antihistaminika a má protizánětlivé vlastnosti, které pomáhají otevřít zúžené průdušky a nosní dírky k úlevě od příznaků astmatu. Kromě toho je bohatá na kyselinu máselnou, která pomáhá udržovat zdravý imunitní systém a látkovou výměnu.Přidejte jednu polévkou lžíci sušeného kořene kopřivy do jednoho šálku horké vody a nechte louhovat 5 minut. Můžete ochutit medem. Když trpíte astmatem, pijte čaj několikrát denně. Kopřiva nemusí být vhodná pro těhotné ženy a malé děti.
Kopřiva
10. Adžvan
Dalším užitečným kořením při léčbě astmatu je adžvan. Má silné protikřečové účinky na zanícené průdušky, což zmírňuje příznaky astmatu. Adžvanem se dá léčit i bronchitida, rozedma plic, černý kašel nebo kardiovaskulární poruchy. Semena této rostliny se však používají při léčbě astmatu. Semena můžete pražit a žvýkat.MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Vše o astma
Autor: Jad
10 léčivých bylinek na astma. Astma je respirační onemocnění charakterizované jako epizodické zúžení a zánět průdušek. 10 bylinek proti astmatu
Zdravá výživa
Téma: Astma
312
Komentáře ( 9 )
YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Tato vaše zkušenost a vlastně samoléčení je velmi zajímavé.
Gratuluji, že jste se toho zbavil.
Poslední dobou se tím dost trápím, opětovně se mi astma vrátilo, pravděpodobně spojené s psych.zátěží.
Zatím se mi daří ulevovat si hlubokým pomalým dýcháním a vyvarovávat se zátěži.
Léčila jsem se. Nasazeny byly léky, spreje, čím více jsem docházela na plicní, tím mi přišlo, že se problémy zhoršují.
Pak jsem musela řešit daleko závažnější životuohrožující problém a? A astma se vytratilo, odešlo. A ted, když jsem z nejhoršího venku, astma se vrátilo. Zajímavé.