Zdraví

Babské rady na křečové žíly

20.10 2016|Bylinky
Babské rady na křečové žíly

Křečové žíly jsou civilizačním onemocněním, které se projevuje vakovitým rozšířením žil. Obvykle se vyskytují na lýtkách a stehnech. Křečové žíly nezpůsobují pouze nepěkné nohy, ale mohou být taky velmi bolestivé. Zároveň jsou rizikovým faktorem pro vznik vážnějších zdravotních problémů. Tento problém postihuje každou třetí ženu a každého čtvrtého muže.

Křečové žíly mohou způsobovat bolest, únavu, neklid, pocity pálení, tepání, brnění nebo tíhy v nohách. Mezi společné faktory, které přispívají ke vzniku křečových žil, patří dědičnost, povolání, které vyžaduje hodně stání, obezita, užívání antikoncepčních pilulek, zácpa a hormonální změny během těhotenství, puberty a menopauzy. Lékařská a chirurgická léčba křečových žil může být velmi drahá. Ke zmírnění závažnosti křečových žil však můžete použít některé z přírodních babských rad.

1. Jablečný ocet

Babskou radou proti křečovým žilám číslo jedna je jablečný ocet. Jablečný ocet očistí tělo, čímž zlepšuje průtok krve a krevní oběh. Když krev začne proudit, těžkost v nohou a otoky křečových žil se sníží.

Naneste neředěný jablečný ocet na kůži s křečovými žílami a oblast jemně masírujte. Masáž provádějte každé ráno a před spaním, po dobu několika měsíců, než se velikost křečových žil zmenší. Jablečný ocet můžete užívat i vnitřně. Přidejte dvě čajové lžičky jablečného octa do sklenice vody a dobře promíchejte. Směs pijte dvakrát denně, po dobu alespoň jednoho měsíce. Poté by se měly objevit první výsledky.


2 Kajenský pepř

Kajenský pepř je při léčbě křečových žil považován za zázračný. Je velmi bohatým zdrojem vitamínu C a bioflavonoidů, zvyšuje krevní oběh a zmírňuje bolest přetížených a oteklých nohou. Babské rady říkají, že je třeba přidat jednu čajovou lžičku prášku z kajenského pepře do šálku horké vody. Tuto směs pak pít třikrát denně po dobu 1-2 měsíců.

3. Olivový olej

Olivový olej zvyšuje krevní oběh, který je nezbytný pro léčbu křečových žil. Masírování olivovým olejem může pomoci zvýšit krevní oběh, čímž se sníží bolest a zánět.

Smíchejte stejné množství olivového oleje a vitamínu E a vše lehce zahřejte. Teplým olejem několik minut masírujte křečové žily. Masáž provádějte dvakrát denně po dobu 1-2 měsíců. Můžete také smíchat čtyři kapky esenciálního oleje z cypřiše ve dvou lžičkách teplého olivového oleje a masírovat se i touto směsí.


4. Česnek

Další babskou radou proti křečovým žilám je česnek. Česnek je vynikající bylinou pro snížení zánětů a příznaků křečových žil. Česnek zároveň pomáhá zničit škodlivé toxiny v krevních cévách a zlepšit krevní oběh.

Zhruba 6 stroužků česneku nakrájejte na plátky a ty dejte do čisté sklenice. Přidejte šťávu ze tří pomerančů a dvě polévkové lžíce olivového oleje. Směs nechte uležet asi 12 hodin. Pak sklenicí zatřeste a pár kapek použijte k masáži zanícených žil. Masáž by měla trvat alespoň 15 minut. Přes noc namasírované nohy zabalte do bavlněného plátna. Opakujte několik měsíců. Česnek přidávejte častěji i do vašeho jídelníčku.

5. Listnatec pichlavý

Listnatec pichlavý je velmi užitečný pro zmírnění bolestí a nepohodlí křečových žil. Tato bylina obsahuje sloučeniny známé jako ruscogeniny, které díky svým protizánětlivým schopnostem pomáhají snížit zánět a zúžené žíly.

Používejte 100 mg listnatce pichlavého třikrát denně v doplňcích. Doplňky z této rostliny obsahují navíc vitamíny B a C, spolu s vápníkem, chromem, hořčíkem, draslíkem, selenem, křemíkem a zinkem. Tyto živiny vám pomohou posílit žíly a snížit zánět, stejně jako zlepšit průtok krve do nohou. Lidé s vysokým krevním tlakem by tuto rostlinu měli používat pouze po konzultaci s lékařem.

6. Vilín

Vilín je velice účinná bylina pro zpevnění cév, a díky tomu i skvělým prostředkem při snižování příznaků křečových žil. Kromě toho, má stahující účinky, protože obsahuje kyselinu gallovou a několik druhů éterických olejů, které mohou přispět ke snížení otoku a bolesti.

Namočte žínku ve vilínu a aplikuje ji na postiženou oblast. Provádějte to 2-3 krát denně po dobu jednoho nebo dvou měsíců. Vilín můžete použít i v koupeli. Do vlažné vany přidejte 10-20 kapek destilovaného vilínu. Namočte si nohy v roztoku na minimálně 15 minut. Poté si umyjte nohy čistou vodou. Koupel provádějte jednou denně, po dobu 1-2 měsíců.


7. Semena kaštanu koňského

Semena kaštanu koňského se k léčbě křečových žil používaly po staletí. Semena jírovce mají protizánětlivé a proti-otokové vlastnosti, které úspěšně snižují výskyt křečových žil. Extrakt ze semen kaštanu obsahuje sloučeninu nazývanou aescin, která zlepšuje pružnost žil a zabraňuje uvolňování enzymů, které poškozují kapilární stěny. Extrakt z jírovce je efektní krátkodobou léčbou příznaků křečových žil.

Gel ze semen jírovce si můžete běžně koupit v lékárně. Postižená místa se natírají dvakrát denně. Při pravidelném používání lze výrazně snížit bolest nohou i otok. Používat můžete také doplňnky z jírovce. Nejčastější je dávka 300 mg dvakrát denně. Jírovec nekonzumujte sýrový, protože obsahuje velké množství toxické sloučeniny zvané eskulin. Těhotné a kojící ženy by léky z jírovce neměly používat.

8. Petržel

Petržel je bohatá na vitamín C. Je silným antioxidantem, který podporuje tvorbu kolagenu. Petržel dále obsahuje rutin, který hraje klíčovou roli při posilování kapilár, a tím je velmi užitečný při zmírňování příznaků křečových žil.

Hrst nasekané čerstvé petrželky vařte pět minut v šálku horké vody. Poté odstraňte z tepla, přikryjte a nechte vychladnout. Zceďte a přidejte kapku esenciálního oleje z růže a kapku z měsíčku. Dejte na chvíli do lednice. Poté naneste roztok za použití tamponu na postižené místo. Proceduru provádějte každý den po dobu několika měsíců.

9. Listy vinné révy

Listy vinné révy obsahují slušné množství flavonoidů, které pomáhají udržovat zdravé žíly. Listy mají adstringentní, protizánětlivé, antioxidační a homeostatické vlastnosti, které jsou velmi užitečné při léčbě křečových žil.

Vařte šálek listů vinné révy ve čtyřech šálcích vody po dobu 10-15 minut. Nechte vychladnout. Poté směs nalijte do kbelíku a nohy v něm máčejte asi pět minut. Pak si dejte nohy do druhého kbelíku se studenou vodou (na 10 minut). Proceduru opakujte 3-4 krát a zakončete ji studenou vodou. Nohy si pak namasírujte směrem nahoru s ricinovým olejem. Na závěr nechte nohy pár minut ve zvýšené poloze.

10. Měsíček

Poslední babskou radou na křečové žíly je měsíček. Tato krásná květina je bohatým zdrojem flavonoidů a vitamínu C, které stimulují tvorbu kolagenu. Měsíček pomáhá zlepšit krevní oběh, a tím pomáhá zmírnit různé příznaky křečových žil.

Uvařte šálek květů měsíčku lékařského ve čtyřech šálcích vody. Namočte bavlněný hadřík v roztoku a umístěte jej na postiženou oblast. Nechte působit tak dlouho, dokud nevychladne. Opakujte několikrát denně, po dobu několika měsíců.



Autor: Mak

Babské rady na křečové žíly - léčit a zlepšit problémy s křečovými žílami? 10 přírodních prostředků, které vám pomohou ulevit od bolestí a otoků křečových žil
Zdravá výživa

 317 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ