Zdraví

10 superpotravin, které snižují břišní tuk

06.10 2021|Dieta
10 superpotravin, které snižují břišní tuk

Břišní tuk, také známý jako viscerální tuk, se hromadí kolem břicha a je velkým problémem velké většiny z nás. Nejen, že dělá naší postavu neatraktivní, ale také zvyšuje riziko vysokého krevního tlaku, cukrovky a onemocnění jater.

Mnozí z nás se snaží zhubnout břišní tuk pomocí různých diet, ale to není zrovna optimální řešení. Ideálním způsobem, jak se zbavit břišního tuku, je vybrat si do svého jídelníčku vhodné potraviny a každý den se věnovat aspoň chvilku nějaké fyzické aktivitě. Pokud chcete zapracovat na svém břišním tuku, máme pro vás 10 superpotravin, které vám s tím pomohou.

1. Mandle

Mandle obsahují velké množství zdravých tuků - polynenasycené a mononenasycené mastné kyseliny. Oba typy tuků pomáhají zabraňovat přejídání. Studie zveřejněna v časopise American Journal of Clinical Nutrition prokázala, že konzumace mandlí potlačuje hlad a pomáhá také v boji proti srdečnímu onemocnění.

Vysoký obsah hořčíku v mandlích je klíčovým prvkem při budování svalů, které pomáhají spálit více břišního tuku. Kromě toho, vysoký obsah vlákniny v mandlích vám dodá pocit plnosti na delší dobu. Vzhledem k tomu, že mandle obsahují málo kalorií, nebudou přispívat k zvyšování objemu břišního tuku. Mějte proto mandle vždy po ruce a vychutnejte si je když na vás přijde mlsná.

Mandle


2. Meloun

Americká dietetická asociace tvrdí, že meloun je dokonalá potravina v boji proti břišnímu tuku. Meloun obsahuje 91 % vody, a když jej budete jíst před jídlem, zaplní vás, aniž byste museli přijmout velké množství kalorií. Navíc udržuje déle pocit plnosti a pomáhá v boji proti zadržování vody. Meloun je bohatý na vitamíny B1, B3 a C a na draslík a hořčík. Je skvělým doplňkem v nízkokalorické dietě.

Zajímavou studii provedli na universitě v Kentucky, kde zjistili, že pití dvou sklenic melounové šťávy denně po dobu osmi týdnů snižuje tělesnou hmotnost, zejména pak tuk kolem břicha, aniž by se změnila svalová hmota. Pravidelná konzumace melounu snižuje rizika spojená s hromaděním plaku v koronárních tepnách a srdečními onemocněními.

Meloun


3. Fazole

Pravidelná konzumace různých druhů zrn přispívá ke snížení tělesného tuku, rozvíjí svaly a zlepšuje proces trávení. Fazole také dokáží na delší dobu navodit pocit plnosti, čímž zabrání zbytečnému přejídání. Fazole jsou výborným zdrojem rozpustné vlákniny, která pomáhá odstraňovat tělesný tuk. Navíc, obsahují bílkovinu, která tělu dodává energii.

Fazole


4. Celer

Chcete-li získat ploché bříško, pak naplňte svůj talíř zelenou listovou zeleninou, jako je celer. Celer má extrémně nízký obsah kalorií, obsahuje spoustu vlákniny, vápník a vitamín C, jež napomáhají při hubnutí. Celer obsahuje také apigenin, což je přírodní sloučenina, která snižuje riziko rakoviny vaječníků. Celer můžete přidávat do salátů i polévek. Je vhodný i k výrobě šťávy.

Celer


5. Okurky

Okurky jsou velmi osvěžují a nízkokalorická zelenina. 100 g okurky obsahuje přibližně 96 % vody a asi jen 45 kalorií. Jsou plné minerálů, vlákniny a vitamínů. Jezte talíř okurkového salátu denně a zajistíte si zdravý a účinný způsob, jak očistit své tělo od škodlivých toxinů uvolněných trávícím systémem a zhubnete. Další výhodou denní konzumace okurek je to, že získáte zářivou a čistou pleť, protože okurky jsou bohaté na vitamíny B a C.

Okurky


6. Rajčata

Jedno velké rajče má jen 33 kalorií. Rajčata obsahují sloučeninu známou jako 9-oxo-ODA, která pomáhá snižovat obsah lipidů v krvi, což pomáhá kontrolovat břišní tuk. Tato sloučenina také bojuje proti chronickým nemocem spojených s obezitou. Další významnou složkou obsaženou v rajčatech je antioxidant lykopen, který pomáhá proti vráskám, rakovině a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Rajčata jsou výborným zdrojem živin, jako je železo a draslík, jsou bohaté na vitamíny A a C. Rajčata by tedy měla patřit ke každodenní stravě.

Rajčata


7. Avokádo

Avokádo obsahuje důležitou aminokyselinu známou jako lecitin, která pomáhá při řízení hmotnosti. Plody avokáda jsou zdrojem dobrých tuků - mononenasycených a polynenasycených tuků, díky čemuž avokádo snadno pomáhá spalovat břišní tuk. Jeho vysoký obsah vlákniny pomáhá udržet hlad na uzdě a zabraňuje zbytečnému přejídání. Avokádo působí proti stárnutí, má antimykotické a antibakteriální vlastnosti, které mají skvělý vliv na krásu i zdraví.

Avokádo


8. Jablka

Jablka mají vysoký obsah dietní vlákniny, flavonoidů, fytosterolů a beta-karotenu, které vytváří pocit sytosti a pomohou nám vyhnout se přejídání. Podle brazilských studií ženy, které jedly denně tři a více jablek, hubly mnohem lépe a více, než ženy, které jablka nejedly. Jablka obsahují sloučeninu s názvem pektin, která napomáhá k hubnutí. Ovoce bohaté na pektin obvykle vyžadují více žvýkání a když se pektin rozpouští v žaludku, vytváří gelovitou směs, která je pastí pro cholesterol z potravy a tuk. Kromě toho, pektin snižuje riziko rakoviny tlustého střeva a antioxidatny a vitamín C obsažený v jablkách pomáhají udržet pokožku bez vrásek.

Jablka


9. Třešně

Studie zveřejněna na Univerzitě v Michiganu zjistila, že dieta zahrnují třešně pomáhá snižovat symptomy srdečních onemocnění a metabolického syndromu. Metabolický syndrom zvyšuje objem břišního tuku a riziko onemocnění srdce a diabetu. Třešně snižují hladinu cholesterolu v těle a pomáhají do značné míry snížit množství tělesného tuku. Třešně mají antioxidační vlastnosti, které pomáhají bojovat proti stárnutí.

Třešně


10. Ananas

Ananas obsahuje enzym bromelin, který má silné protizánětlivé vlastnosti. Tento enzym metabolizuje protein, který přispívá k ploššímu bříšku. Studie provedená na univerzitě v Marylandu odhalila, že antibakteriální vlastnosti bromelainu pomáhají bojovat proti bakteriím, která způsobuje průjem a jsou také velmi prospěšné při hojení onemocnění střev. Zlepšení onemocnění střev může vést k menšímu nadýmání a štíhlejšímu pasu. Ananas obsahuje vitamíny B6 a C, mangan thiamin, měď a vlákninu, které mají rovněž řadu příznivých účinků na zdraví.

Ananas


S těmi 10 superpotravinami můžete bojovat proti břišnímu tuku a vychutnat si štíhlejší pas. Nezapomeňte však, že lepší postavu získáte jen v kombinaci s pravidelným cvičením.Autor: Jad

10 superpotravin, které snižují břišní tuk. Přemýšlíte, jak zhubnout břišní tuk? Máme pro vás 10 superpotravin, které redukují břišní tuk a pomáhají hubnout
Zdravá výživa

 306 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Melisa|24.04 2021 14:38
mně vždycky stačilo jíst všechno a chodit běhat. Jen jsem si na naturevia dokoupila magnezium, abych neměla křeče a tuk z břicha byl pryč
Odpovědět
 0