Zdraví

8 potravin, které nám pomohou zbavit se parazitů

27.01 2016|Potraviny
8 potravin, které nám pomohou zbavit se parazitů

Nemocemi, které způsobují parazity, trpí většina světové populace. V boji proti parazitům mohou našemu tělu pomoci běžné i přírodní léky. My se dnes zaměříme na přírodní léky proti parazitům.

Parazitární nemoci se šíří v mnohem větším měřítku, než si většina lidí myslí. Předpokládá se, že existuje mnoho parazitů, o kterých stále nevíme, proto lze dospět k závěru, že parazity trpí každý z nás. Ve skutečnosti existuje velká šance, že se můžeme zbavit až třetiny parazitů žijících v našem těle.

1. Česnek

Česnek dokáže zabít mnoho škůdců, kteří mohou poškodit naše zdraví. Česnek nenávidí nejen upíři, ale i viry, houby, bakterie, paraziti a rakovina. Česnek je zkrátka naprosto úžasný produkt, který je v boji proti virům a bakteriím nejlepší. Je dokonce schopný zbavit naše tělo těžkých kovů. Mimo to dokáže česnek odpudit komáry, klíšťata a blechy.

Česnek


2. Ořešák černý

Ořešák černý a jeho zelena slupka mají vynikající schopnost čistit krev a střeva. Slupka černého ořechu se používá k léčbě plísňových infekcí. Šťáva ze zelené slupky se používá k zabíjení parazitů. Z ořechu se používá více méně jen zelená slupka.

Ořešák černý

3. Pelyněk

Pelyněk pravý je vytrvalá bylina s malými žluto-zelenými květy. Listy a květy pelyňku se používají k léčbě onemocnění žaludku. Pelyněk je mocná zbraň proti střevním červům. Má silné antimikrobiální vlastnosti a používá se i při léčbě jiných infekcí. Těhotné a kojící ženy by se pelyňku měly ovšem vyhnout.

Pelyněk

4. Hřebíček

Silice hřebíčku se používají ke zničení vajíček červů a parazitů, kteří se nachází v lidském střevě. Předpokládá se, že hřebíček je jediný přírodní produkt, který může zničit téměř všechny vajíčka parazitů. Trojice černý ořech, pelyněk a hřebíček dokáže zničit parazity v jakémkoliv životním cyklu. Kromě toho má hřebíček antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky. Hřebíčkový olej má silný antimikrobální účinek.

Hřebíček

5. Tymián

Tymián je jednou z nejlepších bylinek, které dokáží stimulovat brzlík - hlavní žlázu imunitního systému. Tymián pomáhá stimulovat přirozené obranné mechanismy lidského těla a na náš imunitní systém působí velmi dobře v kombinaci s Echinaceou. Olej z tymiánu dokáže zredukovat všechny parazity, kteří se nacházejí v gastrointestiálním traktu.

Tymián

6. Olej z oregana

Olej z oregana obsahuje velmi vysoké množství antioxidantů, které ničí volné radikály. Díky svým vlastnostem působí proti parazitům, virům, bakteriím a plísním. Olej z oregana dokáže účinně zabít všechny škodlivé organizmy i mikrobiální prostředí ve střevě. Mnohé studie ukazují, že olej z oregana působí proti různým parazitárním chorobám, které vedou k rakovině.

Oregano

7. Koptis čínský

Koptis čínský se po staletí používá v čínské medicíně na léčbu různých tipů infekcí, včetně těch bakteriálních, parazitárních a způsobených prvoky a kandidózou. Koptis čínský obsahuje látku zvanou berberin, která má silné antimikrobiální účinky.

Koptis čínský


8. Křemelina

Křemelina nebo-li diatomová zemina dokáže absorbovat methylrtuť, E coli, endotoxiny, viry, zbytky organofosfátových pesticidů a léčiv. Křemelina dokáže zničit střevní parazity, udržovat rovnováhu střevní flóry, zabít viry i absorbovat toxiny. Diatomová zemina dokonale čistí střeva. Existuje jen jeden známý vedlejší účinek, a to je schopnost křemeliny dráždit plíce při vdechnutí. Křemelina je totiž velmi jemný prášek.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 10 výstražných znamení, že je vaše tělo plné parazitů


Autor: Jad

8 potravin, které nám pomohou zbavit se parazitů. Jak se zbavit parazitů? Vyzkoušejte 8 potravin, které dokáží zabít parazity ve vašem těle
Zdravá výživa

 320 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ