Zdraví

8 důvodů, proč konzumovat konopné semínka

14.07 2021|Potraviny
8 důvodů, proč konzumovat konopné semínka

Konopná semínka jsou pro mnohé pochybným produktem. Mnohdy však zbytečně. Semínka konopí jsou skutečnou superpotravinou, která má celou řadu léčivých účinků. Dají se přidat do salátů, svačinek, smoothies, dezertů i polévek. Díky semínkům konopí získají tyto pokrmy a nápoje další vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a další živiny.

Je třeba zmínit, že se nebavíme o konopí, které se používá na večírcích. Existuje hned několik druhů konopí – vše výše uvedené platí pro rostlinu, která je pěstována pro kuchařské účely. Konopná semínka najdete ve velkých supermarketech nebo v on-linech obchodech se zdravou výživou.

1. Posilují imunitu

Konopí je bohaté na vitamíny B, C, E, užitečné mastné kyseliny omega–3, bílkoviny, draslík, hořčík, fosfor, vápník, železo, zinek, sodík, mangan, chlorofyl a aminokyseliny. Všechny tyto látky příznivě ovlivňují lidský organismus a zvyšují jeho obranyschopnost, tj. posilují imunitu a schopnost odolávat virům, bakteriím a infekcím. V semenech konopí se navíc nachází aminokyselina lysin, jejíž nedostatek vede k imunodeficientnímu stavu.

2. Jsou zdrojem energie

Konopná semínka jsou cenným zdrojem užitečných mastných kyselin a bílkovin. Když se dostanou do těla, mění se na energii a nikoliv na další kalorie a centimetry v pase. To je jeden z mnoha důvodů, proč jsou konopná semínka tak populární mezi příznivci zdravého životního stylu a sportovci. Pokud se chcete cítit čile, nezapomeňte mimo jiné do své stravy zahrnout semena konopí. Hrstka tohoto produktu vám poskytne energii na několik hodin.

3. Posilují srdce a cévy

Semínka konopí mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Jsou cenným zdrojem užitečných omega-3 mastných kyselin, které jsou samy o sobě velmi užitečné pro srdce a krevní cévy. Stimulují srdeční svalstvo a mají příznivý účinek na proces krvetvorby v těle. Látky obsažené v konopí snižují hladinu škodlivého cholesterolu v krvi a zabraňují výskytu plaků v cévách, což snižuje riziko srdečních záchvatů, mrtvice a koronárních onemocnění srdce.

4. Normalizují tlak

V každodenním životě představuje vysoký tlak mnoho problémů. K jeho normalizaci je třeba vést zdravý životní styl, cvičit a přizpůsobit své stravování. Konopná semínka patří mezi potraviny, které dokáží normalizovat krevní tlak. V některých zemích byl dokonce tento produkt zařazen mezi oficiální léky na vysoký tlak. Chcete–li pocítit pozitivní vliv i na sobě, přidejte hrst semínek konopí do ranní kaše nebo smoothie.

5. Zlepšují hormonální rovnováhu

Konopná semínka mají příznivý vliv na hormonální rovnováhu něžného pohlaví. Důvodem je obsah jedné z odrůd užitečných mastných kyselin – kyseliny gama–linolenové, která patří do skupiny omega–6. Vědci provedli studii, jejíž výsledky prokázaly, že denní užívání této kyseliny odstranilo u dívek příznaky premenstruačního syndromu.

6. Podílí se na stavbě svalů

Málokdo ví, že v semínkách konopí se nachází velké množství bílkovin, které se podílejí na konstrukci svalů. Konopí obsahuje 25% bílkovin. Ze dvou polévkových lžic semen konopí získáte 11 gramů bílkovin. Tyto rostlinné proteiny jsou vysoce kvalitní a dobře absorbovány organismem.

7. Zlepšují náladu

Ale ne tak, jak si mnozí z vás teď představují. Bohatá multivitaminová kompozice příznivě ovlivňuje nervový systém člověka, zmírňuje jeho chronickou únavu a depresi. V důsledku toho se nálada zlepšuje a po špatném rozpoložení není ani stopa. I spánek se po konopných semínkách zlepší.

8. Aktivují mozek

Konopí aktivuje mentální aktivitu. Pokud jste neustále pohlceni intelektuálními pracemi, ujistěte se, že do své stravy zahrnujete také konopná semínka. V jejich složení se nachází denní dávka mnoha vitamínů a minerálů, a také všech 18 esenciálních aminokyselin. Konopná semínka jsou proto skvělou potravinou, se kterou zahájíte den.

Autor: Tar

8 důvodů, proč konzumovat konopné semínka. Konopná semínka jsou superpotravinou, která má mnoho léčivých účinků. Semínka konopí obsahují mnoho vitamínů a minerálů.
Zdravá výživa

 306 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ