Zdraví

8 důvodů, proč konzumovat konopné semínka

22.08 2018|Potraviny

Konopná semínka jsou pro mnohé pochybným produktem. Mnohdy však zbytečně. Semínka konopí jsou skutečnou superpotravinou, která má celou řadu léčivých účinků. Dají se přidat do salátů, svačinek, smoothies, dezertů i polévek. Díky semínkům konopí získají tyto pokrmy a nápoje další vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a další živiny.

Je třeba zmínit, že se nebavíme o konopí, které se používá na večírcích. Existuje hned několik druhů konopí – vše výše uvedené platí pro rostlinu, která je pěstována pro kuchařské účely. Konopná semínka najdete ve velkých supermarketech nebo v on-linech obchodech se zdravou výživou.

1. Posilují imunitu

Konopí je bohaté na vitamíny B, C, E, užitečné mastné kyseliny omega–3, bílkoviny, draslík, hořčík, fosfor, vápník, železo, zinek, sodík, mangan, chlorofyl a aminokyseliny. Všechny tyto látky příznivě ovlivňují lidský organismus a zvyšují jeho obranyschopnost, tj. posilují imunitu a schopnost odolávat virům, bakteriím a infekcím. V semenech konopí se navíc nachází aminokyselina lysin, jejíž nedostatek vede k imunodeficientnímu stavu.

2. Jsou zdrojem energie

Konopná semínka jsou cenným zdrojem užitečných mastných kyselin a bílkovin. Když se dostanou do těla, mění se na energii a nikoliv na další kalorie a centimetry v pase. To je jeden z mnoha důvodů, proč jsou konopná semínka tak populární mezi příznivci zdravého životního stylu a sportovci. Pokud se chcete cítit čile, nezapomeňte mimo jiné do své stravy zahrnout semena konopí. Hrstka tohoto produktu vám poskytne energii na několik hodin.

3. Posilují srdce a cévy

Semínka konopí mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Jsou cenným zdrojem užitečných omega-3 mastných kyselin, které jsou samy o sobě velmi užitečné pro srdce a krevní cévy. Stimulují srdeční svalstvo a mají příznivý účinek na proces krvetvorby v těle. Látky obsažené v konopí snižují hladinu škodlivého cholesterolu v krvi a zabraňují výskytu plaků v cévách, což snižuje riziko srdečních záchvatů, mrtvice a koronárních onemocnění srdce.

4. Normalizují tlak

V každodenním životě představuje vysoký tlak mnoho problémů. K jeho normalizaci je třeba vést zdravý životní styl, cvičit a přizpůsobit své stravování. Konopná semínka patří mezi potraviny, které dokáží normalizovat krevní tlak. V některých zemích byl dokonce tento produkt zařazen mezi oficiální léky na vysoký tlak. Chcete–li pocítit pozitivní vliv i na sobě, přidejte hrst semínek konopí do ranní kaše nebo smoothie.

5. Zlepšují hormonální rovnováhu

Konopná semínka mají příznivý vliv na hormonální rovnováhu něžného pohlaví. Důvodem je obsah jedné z odrůd užitečných mastných kyselin – kyseliny gama–linolenové, která patří do skupiny omega–6. Vědci provedli studii, jejíž výsledky prokázaly, že denní užívání této kyseliny odstranilo u dívek příznaky premenstruačního syndromu.

6. Podílí se na stavbě svalů

Málokdo ví, že v semínkách konopí se nachází velké množství bílkovin, které se podílejí na konstrukci svalů. Konopí obsahuje 25% bílkovin. Ze dvou polévkových lžic semen konopí získáte 11 gramů bílkovin. Tyto rostlinné proteiny jsou vysoce kvalitní a dobře absorbovány organismem.

7. Zlepšují náladu

Ale ne tak, jak si mnozí z vás teď představují. Bohatá multivitaminová kompozice příznivě ovlivňuje nervový systém člověka, zmírňuje jeho chronickou únavu a depresi. V důsledku toho se nálada zlepšuje a po špatném rozpoložení není ani stopa. I spánek se po konopných semínkách zlepší.

8. Aktivují mozek

Konopí aktivuje mentální aktivitu. Pokud jste neustále pohlceni intelektuálními pracemi, ujistěte se, že do své stravy zahrnujete také konopná semínka. V jejich složení se nachází denní dávka mnoha vitamínů a minerálů, a také všech 18 esenciálních aminokyselin. Konopná semínka jsou proto skvělou potravinou, se kterou zahájíte den.

Autor: Tar

8 důvodů, proč konzumovat konopné semínka. Konopná semínka jsou superpotravinou, která má mnoho léčivých účinků. Semínka konopí obsahují mnoho vitamínů a minerálů.
Zdravá výživa

 304 
  Komentáře

YouTube video
Přidat obrázek
PŘIDAT KOMENTÁŘ