Zdraví

Mateří kašička - královský elixír mládí

07.06 2018|Zdravá výživa
Mateří kašička - královský elixír mládí

Mateří kašička je výměšek hrdelních žláz včel, které se nacházejí v přední části hlavy. Mateří kašičkou se krmí larvy dělnic a trubců první 3-4 dny života a včelí matka během celého larválního stadia a v období larev. Obsahuje sacharidy, tuky, bílkoviny, vitamíny, mirkoelementy a aminokyseliny.

Léčivé účinky mateří kašičky

Tato hustá a tekutá substance krémového zbarvení je živinou i lékem, a to nejen pro včely. Obsahuje 8 druhů aminokyselin, vitamín A, B-komplex, přičemž některé vitaminy této řady jsou ve vysokých koncentracích, dále pak vitamín C, E i prvky jako měď, vápník, železo. Její chuť je překvapivě trpká až kořeněná.

Mateří kašička má schopnost aktivovat látkovou přeměnu, dodat životní síly, zbrzdit rozvoj sklerózy nebo normalizovat činnost endokrinních žláz a trávícího traktu. Tato životadárná substance také léčí nervové choroby, snižuje hladinu cholesterolu, cukru v krvi, povzbuzuje chuť k jídlu, zlepšuje zrak i sluch, odstraňuje dušnost při námaze, šelesty a závratě.

Pozitivní účinky byly zaznamenány také při menopauze. Mateří kašička má schopnost vyrovnávat hladiny ženských hormonů a díky svému složení tak může pomoci proto potížím, které provází menopauzu. Mezi ty patří například návaly horka, bušení srdce, nervozita nebo úzkost. Má také schopnost zlepšit naši odolnost vůči infekcím, zabíjí bakterie a viry, zabraňuje avitaminóze a v neposlední řadě odstraňuje vrásky a vyhlazuje pleť, což je oceňováno hlavně v kosmetickém průmyslu. Protože má značné regenerační a protizánětlivé účinky, může pomoci v léčbě akné nebo různých ekzémů.

Indikace mateří kašičky

Anémie, dýchavičnost při námaze, avitaminóza, cukrovka, věnčitá srdeční choroba, žaludeční a dvanáctníkové vředy, funkční poruchy endokrinních žláz, katar tlustého střeva, infekce, skleróza, nedostatek aminokyselin, enzymů a vitamínů, nedokrevnost orgánů, nedostatečná činnost orgánů látkové přeměny a endokrinních žláz, duševní i fyzická zaostalost u dětí, ochablost končetin po Heine-Medinově nemoci a po výronech krve do mozku, chorobné stavy nervů, změny očního pozadí, špatně se hojící rány, slábnutí sluchu, nedostatečná činnost jater po infekční žloutence a po otravách, závratě, zánětlivé srůsty.

Mateří kašička - královský elixír mládí, který působí nejen na včela. Léčivých účinků mateří kašičky je mnoho, počínaje její schopností obnovit životní síly
Zdravá výživa

 305 
  Komentáře

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ