Zdraví

10 příznivých účinků vitamínu E

03.11 2018|Vitamíny
10 příznivých účinků vitamínu E

Vitamín E je silný, v tucích rozpustný antioxidant, který může ovlivnit vaše zdraví i krásu. Obsahuje skupinu osmi sloučenin, které obsahují tokoferoly a tokotrienoly. Vitamín E posiluje imunitu, podporuje dobrý krevní oběh, reguluje hladinu cukru v krvi, udržuje zdravé srdce a chrání před některými druhy rakoviny.

Vitamín E se nachází v olivovém a kokosovém oleji, v avokádu, špenátu, slunečnicových semínkách, pšeničných klíčcích, ořeších a celých zrnech. Zdravé zdraví pro vás připravilo 10 účinků tohoto zázračného vitamínu.

1. Stimuluje růst vlasů

Vitamín E má antioxidační vlastnosti, které pomáhají opravit poškozené vlasové folikuly a zabránit korozi tkáně, což podporuje zdravý růst vlasů. Hluboce vyživuje vlasy od kořínků, díky čemuž jsou zdravější, lesklejší a nešediví tak brzo.

Smíchejte obsah 2 vitamínových kapslí E ve 2 lžících teplého olivového nebo kokosového oleje. Směsí masírujte vlasy. Poté nechte 30 minut působit a pak vlasy umyjte jako obvykle. Opakujte 2-3 krát týdně. Místo kokosového oleje můžete vitamín E smíchat i s kokosovým mlékem, které je také bohaté na vitamín E. Postup je stejný. Zároveň doporučujeme konzumovat potraviny bohaté na vitamín E.

2. Po vitamínu E blednou jizvy

Dalším přínosem vitamínu E je, že pomůže zesvětlit jizvy. Tento antioxidant urychluje hojení poškozené kůže a zabraňuje tomu, aby se jizvy staly trvalými. Kromě toho, jeho hydratační vlastnosti udržují pokožku hydratovanou a pomáhají opravit poškozené tkáně.

Naneste olej extrahovaý z kapsle vitamínu E na postiženou kůži. Jemně masírujte 5-10 minut. Nechte působit 30 minut a poté opláchněte teplou vodou. Provádějte dvakrát denně, dokud nebudete spokojeni s výsledkem.

3. Vitamín E proti vráskám

Vitamín E je skvělým pomocníkem v boji proti vráskám, stařeckým skvrnám a dalším známkám stárnutí. Vitamín E má sílu zvrátit škody způsobené škodlivým slunečním zářením a volnými radikály v našem prostředí. Dokonce podporuje tvorbu kolagenu, který naší pokožce dodává pružnost, čímž zabraňuje známkám stárnutí.

Denně před spaním aplikujte olej z kapsle vitamínu E přímo na postiženou kůži. Nechte působit přes noc a druhý den ráno opláchněte teplou vodou. Postižená místa si můžete masírovat 2-3 krát denně i olivovým olejem, který je také bohatým zdrojem vitamínu E.

4. Zabraňuje zvýšené pigmentaci kůže

Vitamín E lze použít také jako prostředek při léčbě hyperpigmentace kůže, která způsobuje nerovnoměrné barvy a tmavé skvrny na libovolné části těla. Jako antioxidant může vitamín E zvrátit škody způsobené drsným ultrafialovým zářením ze slunce.

Smíchejte 1-2 kapsle s vitamínem E s čajovou lžičkou ricinového oleje. Před spaním aplikujte tuto směs na postiženou kůži a nechte působit přes noc. Druhý den opláchněte. Používejte tento lék celý měsíc. Postačí i když budete olej z vitamínu E vmasírovávat dvakrát denně 10-15 minut do pokožky.

5. Změkčuje drsné a vysušené ruce

Vitamín E je skvělým hydratačním prostředkem pro suché a drsné ruce. Pomáhá udržovat pokožku jemnou, vláčnou a hydratovanou. Kromě toho zabraňuje zvrásnění rukou, které vaše ruky činí starými.

Smíchejte trochu oleje z vitamínu E s tělovým mlékem a aplikujte jej na ruce. Může také přidat obsah 2 kapslí s vitamínem E, šťávu z 1 citronu, trochu medu a vodu a ve směsi si namočit ruce na 10-15 minut. Poté osušené ruce natřete krémem. Tento lék opakujte několikrát týdně. Denně před spaním si masírujte drsné ruce teplým olivovým olejem.

6. Proti striím

Ať už máte strie z důvodu těhotenství nebo náhlého hubnutí, můžete se je pokusit vymazat pomocí vitamínu E. Vitamín E má silné antioxidační vlastnosti, které chrání kolagenová vlákna v kůži od poškození volnými radikály. To podporuje elasticitu pleti a léčí strie.

Smíchejte tekutinu ze 4-5 kapslí vitamínu E se stejným množstvím citronové šťávy. Tento roztok jemně vmasírujujte na strie. Nechte působit 30 minut a poté opláchněte vodou. Používejte denně po dobu několika měsíců. Do pokožky postižené striemi můžete 2-3 krát denně vmasírovat také kokosový nebo olivový olej.

7. Proti popraskaným rtům

Na popraskané a suché rty je vitamín E velmi efektivní. Olej z vitamínu E rty hydratuje a dělá je hladké, měkké a hebké. Dokonce pomáhá léčit tmavé rty a dodává jim lesk.

Extrahujte olej z kapsle vitamínu E a pravidelně jej aplikujte na popraskané rty. Můžete olej z vitamínu E smíchat také s 1 lžíci medu a aplikovat 2-3 denně.

8. Vitamín E posiluje nehty

Chcete-li mít silné a dlouhé nehty, zkuste vitamín E. Jeho hydratační vlastnosti pomáhají udržet vaše nehty hydratované a zdravé. Kromě toho je efektivním řešením pro lámání, třepení nehtů i suchou kůži.

Přidejte obsah 1-2 kapslí vitamínu E do misky s teplou vodou. Namočte v ní prsty po 10 minut. Tento lék používejte 3-4 týdně. Olej z vitamínu E může aplikovat i přímo na nehty. Používejte denně před spaním po dobu 5 minut.

9. Léčí dermatitidu

Vitamín E můžete použít i k léčbě dermatitidy, což je zánět kůže. Vitamín E vám může poskytnou úlevu od příznaků dermatitidy, jako je zánět, otok, svědění, pálení nebo zarudnutí. Jeho antioxidační účinky podporují rychlé hojení poškozené pokožky.

Použijte olej z vitamínu E na postiženou kůži vždy před spaním. Nechte působit přes noc a druhý den ráno opláchněte teplou vodou. Tento lék používejte denně po dobu několika týdnů. Můžete začít také jíst více potravin bohatých na vitamín E, jako jsou olivy, kokosové mléko, slunečnicová semena, olej z pšeničných klíčků a arašídové máslo.

10. Vitamín E vychlazuje roztřepené konečky

Pokud mají vaše vlasy roztřepené konečky v důsledku nadměrného používání barvy na vlasy, sušení fénem, natáčení a narovnávání, zkuste vitamín E. Ten může zvrátit poškození vašich vlasů. Pracuje jako vynikající hloubkový kondicionér - vrací vlasům lesk, vyživuje je a léčí roztřepení.

Smíchejte stejné množství vitamínu E s olivovým a kokosovým olejem. Naneste na roztřepené konečky vlasů. Nechte působit pár hodin a poté umyjte obvyklým šamponem, jak jste zvyklí. Tento lék používejte 3 krát týdně. Můžete si také připravit vlasovou masku s avokádem, který je bohatým zdrojem vitamínu E. Smíchejte 1 avokádo se 2 lžícemi kokosového a olivového oleje. Tuto masku vmasírujte do vlasů a nechte 30 minut působit. Poté smyjte šamponem.

Varování


  • Vitamín E je rozpustný v tucích, proto jej používejte vždy s nějakým tukem.
  • Vitamín E ztrácí účinnost, pokud je vystavený vzduchu, teplu a světlu. Doplňky je dobré ukládat v tmavém a chladném místě.
  • Před nanesením vitamínu E na kůži si udělejte kožní test, abyste si ověřili, že nemáte alergickou reakci.

Autor: Ily

10 příznivých účinků vitamínu E. Vitamín E působí příznivě na zdraví i krásu. Vitamín E dokáže léčit strie, jizvy, dermatitidu, zvýšenou pigmentaci kůže, popraskané rty
Zdravá výživa

 306 
  Komentáře ( 1 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Maky|23.09 2019 12:07
tyto ucinky zajimaly urcite spise zeny, ale i v muzskem tele a jidelnicku ma Ecko nezastupitelny vyznam.
Odpovědět
 1