Zdraví

10 vynikajících bylinek pro očistu ledvin

19.12 2019|Bylinky
10 vynikajících bylinek pro očistu ledvin

Ledviny plní v těle velmi důležitou funkci. Jsou zodpovědné za odstraňování toxinů a odpadu z krve. Kromě toho uvolňují tři důležité hormony - erytropoetin, renin a kalcitriol.

Tyto hormony hrají klíčovou roli v udržování dobrého zdraví. Ledviny spolupracují s dalšími orgány 24 hodin denně a 7 dní v týdnu při regulaci krevního tlaku, zvyšování produkce červených krvinek a syntetizování vitamínu D.

Ledviny jsou ve skutečnosti samočistící orgány. Chcete-li, aby tuto funkci opravdu měly, musíte jim dodávat dostatečné množství tekutin, které mohou být zahrnuty i v potravinách, jako je ovoce a zelenina. Kromě odstranění toxinů dokáže řádné čištění ledvin pomoci udržet pod kontrolou krevní tlak a zlepšit fungování močových cest a měchýře.

Pokud pociťujete příznaky jako únava, neobvyklá náladovost, bolest v ledvinách po jídle, ekzém, akné, kožní vyrážky nadýmání, náhlé přibývání na váze a problémy, jako ledvinové kameny a časté problémy s močovým měchýřem nebo infekce močových cest, znamená to, že vaše ledviny potřebují pročistit. Zdravá dieta, cvičení a dostatečná hydratace jsou pro podporu ledvin nezbytné. Chcete-li ledvinám pomoci ještě více, pak zahrňte do svého jídelníčku bylinky, které pomohou očistit ledviny. Zdravé zdraví pro vás dnes má 10 bylinek, které pomohou očistit vaše ledviny a znovu aktivovat jejich plnou funkci.

Než začnete tyto bylinky používat, poraďte se se svým lékařem. Tyto bylinky nejsou vhodné pro lidi s onemocněním ledvin a mohou reagovat s některými léky.

1. Petržel

Petržel je silné, přírodní diuretikum, které může očistit ledviny. Podporuje zvýšenou tvorbu moči, díky čemuž pomáhá splachovat bakterie a zárodky z ledvin. Petržel vděčí svým močopudných účinkům sloučeninám apiol a Myristicin. Studie z roku 2002 publikovaná v časopise Journal of Ethnopharmacology zjistila, že u krys, které pily extrakt z petržele, se během 24 hodin rapidně zvýšil objem moči.

Abyste očistili své ledviny, pijte několik šálku petrželového čaje po dobu asi jednoho týdne. Přelijte 1 lžíci čerstvé drcené petržele šálkem vroucí vody. Nechte louhovat asi 5 minut. Smícháním 1/4 šálku petrželové šťávy, 1/2 šálku vody, trochy medu a citronové šťávy si můžete připravit skvělý detoxikační nápoj. Ten pijte dvakrát denně po dobu několika týdnů. Petržel můžete přidávat i do salátů a jiných pokrmů. Petrželi se vyhněte, pokud jste těhotná.

2. Kořen pampelišky

Podle studie z roku 2009 je pampeliška výborným diuretikem a zvyšuje tvorbu moči. Vzhledem ke svým močopudným vlastnostem pomáhá čistit obě ledviny a játra. Kromě toho, pampeliška zmírňuje zadržování vody a uklidňuje podráždění močového ústrojí.

Očistit ledviny si můžete pitím 2 šálků pampeliškového čaje dvakrát denně, po dobu několika týdnů. Svařte 2 lžičky sušeného kořene pampelišky v jednom šálku vody po dobu 5 minut. Sundejte z tepla a nechte asi 10 minut vychladit. Poté přidejte trochu medu a můžete pít. Vzhledem k tomu, že tato bylina může reagovat s některými léky, poraďte se před použitím s lékařem.3. Proskurník lékařský

Také proskurník lékařský má výborné močopudné vlastnosti, které podporují zvýšení průtoku moči. To pomáhá čistit ledviny od nahromaděných toxinů a podporuje zdraví ledvin. Kromě toho, že proskurník pomáhá ledvinám, léčí také močové cesty a infekce močového měchýře.

Přidejte 1 polévkovou lžíci sušeného kořene a listů proskurníku do šálku horké vody. Zakryjte a nechte louhovat 8-10 minut. Abyste očistili své ledviny, pijte dva šálky tohoto bylinného čaje denně po dobu jednoho týdne. Proskurník vynechte, pokud jste těhotná, kojíte nebo máte cukrovku.4. Zázvor

Zázvor je další účinná bylina, která čistí ledviny. Zázvor může pomoci vyplavit toxiny a škodlivé látky z ledvin i zlepšit trávení. Zázvor je prospěšný také při očistě jater. Jedním z nejlepších způsobů, jak využít přínosu zázvoru, je usrkávat zázvorový čaj. Dvě lžičky čerstvě nastrouhaného zázvoru vařte ve dvou šálcích vody asi 10 minut. Hotový zázvorový čaj ochuťte medem a citronovou šťávou dle chuti a pijte 2 až 3 šálky denně. Abyste znásobili účinek zázvorového čaje, můžete jej syrový nebo sušený přidávat do všech možných pokrmů.5. Kurkuma

Kurkuma je další známou bylinou, která má čistící vlastnosti. Čistí ledviny, játra i krev. Kromě toho má protizánětlivé vlastnosti, které mohou být skvělou prevencí i léčbou při zánětu ledvin.

Smíchejte 1 lžičku šťávy ze syrové kurkumy, šťávu z půlky citronu, špetku kajenského pepře a trochu medu v šálku horké vody. Pijte jednou denně po dobu několika týdnů. Další možností je povařit asi 10 minut 1/2 lžičky kurkumy a lžičku mletého zázvoru ve dvou šálcích horké vody. Přidejte šťávu z půlky citronu a 1 lžíci javorového sirupu. Pijte jednou denně po dobu několika týdnů. Kukurmu můžete přidávat i do různých jídel.6. Celer

Celer má přirozené močopudné vlastnosti. Pomáhá při odstraňování toxinů a škodlivých látek z těla zvýšeným močením. Kromě toho, celer obsahuje důležité živiny, které stimulují ledviny. Pravidelný příjem celeru může zabránit ledvinovým kamenům a infekcím.

Vypijte 1 sklenici šťávy z celeru každý den po dobu několika týdnů. Můžete si připravit i kombinovaný džus pomocí odšťavňovače ze 2 stonků celeru, 1/2 šálku petrželky, 1 mrkve a 1 okurky. Pijte tuto šťávu jednou denně, po dobu několika týdnů.

7. Kopřiva dvoudomá

Ledviny může očistit i kopřiva dvoudomá. Vzhledem ke svým močopudným vlastnostem zvyšuje tvorbu moči, pomáhá odstraňovat zplodiny a podporuje vylučování ledvinami. Kopřiva pomáhá zabraňovat ledvinovým infekcím. Na očistu ledvin si připravte kopřivový čaj ze dvou lžiček sušených nebo čerstvých kopřiv, které nechte louhovat v šálku horké vody asi 10 minut. Poté sceďte a přidejte trochu medu. Tento čaj pijte dvakrát denně po dobu několika týdnů.

Kopřiva může narušovat ředění krve, vysoký krevní tlak, diuretikum a diabetické léky, proto se před jejím použitím vždy poraďte s lékařem.8. Přeslička

Přeslička je výborná bylina s močopudnými vlastnostmi. Zvyšuje výdej moči, díky čemuž se z ledvin dostávají škodlivé toxiny. Má antioxidační vlastnosti, které jsou výhodné nejen pro ledviny, ale i pro celý renální systém. Ve vroucí vodě louhujte 10 minut 1 až 3 čajové lžičky čerstvé nebo sušené přesličky. Na očistu ledvin stačí pít 2 až 3 šálky přesličkového čaje po dobu jednoho týdne.9. Medvědice lékařská

Medvědice lékařská je bylina, která má přirozené močopudné vlastnosti, které pomáhají čistit ledviny a bojovat proti ledvinovým infekcím. Hlavní složkou medvědice lékařské je fenolický glykosid nazvaný Arbutin, který této bylině dodává diuretické schopnosti. Adstringentní vlastnosti medvědice lékařské povzbuzují škodlivé toxiny a bakterie, aby se odplavily z ledvin ven. Tato bylina pomáhá udržovat rovnováhu pH moči, aby nebyla příliš kyselá. Před dávkováním se poraďte s lékařem.

10. Kukuřičné vlasy

Kukuřičné vlasy jsou přírodním diuretikem, které stimuluje tvorbu moči, v důsledku čehož se z ledvin vyplavuje veškerý odpad. Můžete je použít i k léčbě infekcí močového měchýře, ledvinových kamenů nebo k infekci močových cest.

Dvě lžičky sušených kukuřičných vlasů zalijte šálkem vařící vody a nechte louhovat 10-15 minut. Pijte tento čaj 2-3 krát denně. Ujistěte se, že pijete i dostatek jiných tekutin, když pijete tento čaj.

Autor: Jad

10 vynikajících bylinek pro očistu ledvin. Přírodní způsob, jak očistit ledviny, je používání bylin, které podporuji detoxikaci a očistu ledvin. Bylinky na očistu ledvin se
Zdravá výživa

 321 
  Komentáře ( 2 )

YouTube
Obrázek
KOMENTÁŘ
Sylva|06.07 2016 19:51
Bylinky na očistu ledvin používám už léta a mám s nimi skvělé zkušenosti. Kromě ledvin je dobré provádět i očistu dalších orgánu
Odpovědět
 12 
Jarmila|03.05 2018 04:27
Pít petrželový čaj nedoporučuji těhotným ženám na počátku, petržel prokrvuje dělohu a může vyvolat potrat.
Odpovědět
 4